top of page

DIESELGAS

Osvobození od mýta v Německu do 2023

Výhody pro dopravce

Úvod  >  Dieselgas  >  Dieselgas - často kladené otázky

Jaké výhody má přestavba auta/dodávky/kamionu/zemědělské techniky na plyn?

Hlavní výhodou plynového pohonu je 20% úspora nákladů na provoz oproti provozu na naftu. Vozy přestavěné na alternativní pohon LPG a CNG jsou osvobozeny od silniční daně. Další výhodou je, že po krátké době(v závislosti na Vašich kilometrech) se přestavba sama zaplatí Vámi ušetřenými penězi a pak už jen šetříte.

 

Co je potřeba k realizaci montáže na LPG/CNG?

Zvažujete-li montáž LPG/CNG připravte si prosím velký a malý technický průkaz.  Z velkého technického průkazu pro nás budou důležité informace – počet válců, obsah motoru, výkon v kW, rok výroby vozidla, euro norma.

Před samotnou montáží s vámi jeden z našich zaměstnanců projde vůz, ukáže vám možnosti plnění, velikost nádrže a umístění přepínače s ukazatelem paliva a dalších zařízení. Pro více informací kontaktujte.

 

Jaký typ mohu přestavět?

V dnešní době je možné provést montáž dieselových motorů u automobilů, SUV, dodávek, kamiónů, autobusů, zemědělská a pracovní technika. Pro konkrétní motor a typ nás kontaktujte

 

Jak dlouho trvá přestavba?

Délka montáže záleží na typu Vašeho vozidla, přibližně 3-5 dnů. Pokud si nemůžete dovolit setrvat bez automobilu v době montáže, jsme schopni Vám zapůjčit náhradní automobil zdarma.

 

Je LPG/CNG ekologické?

Ano, protože je menší spotřeba nafty a její důkladnější shoření .Tyto skutečnosti přispívají k výraznému zlepšení ekologie provozu dieselových motorů zejména těch, které nejsou vybaveny katalyzátorem a filtrem pevných částic

 

Je LPG/CNG bezpečné?

Troufáme si tvrdit, že v případě nehody je palivový systém bezpečnější. Tlaková nádoba LPG je nejen několikanásobně odolnější vůči mechanickému zatížení (odolá i nárazu, který dokáže zcela zničit karoserii), ale je daleko lépe zajištěna proti úniku a vzplanutí paliva i v případě, že vůz při nehodě začal hořet.

 

Jak je to se servisem?

První servis po přestavbě realizované u nás máte zcela zdarma a je po 1 000 ujetých kilometrech. Další servis je pak po 20 000 ujetých kilometrů. Více o servisech a servisních intervalech ZDE

 

Kde všude mohu tankovat LPG/CNG?

Dnes jsou stanice LPG a CNG běžné stejně jako benzinové. 

  - Seznam LPG stanic v ČR

  - Seznam CNG stanic v ČR

 

Jaký systém vybrat?

Záleží hlavně na tom, jaký typ motoru máte pod kapotou. Od toho se odvíjí, jaký systém bude možné ve vašem voze nainstalovat. S výběrem Vám samozřejmě poradíme, nebojte se nás tedy KONTAKTOVAT pro bližší informace.

Máte dotaz, zájem o radu nebo některou z našich služeb? 
bottom of page