top of page

LPG často kladené otázky

Úvod  >  Přestavby na LPG  >  LPG často kladené otázky

Často kladené dotazy

Jaké výhody má přestavba auta na plyn?

Hlavní výhodou plynového pohonu je téměř poloviční úspora nákladů na provoz oproti provozu na benzín. automobily přestavěné na alternativní pohon LPG a CNG jsou osvobozeny od silniční daně. Další výhodou je, že po krátké době(v závislosti na Vašich kilometrech) se přestavba sama zaplatí Vámi ušetřenými penězi a pak už jen šetříte.

 

Co je potřeba k realizaci montáže na LPG?

Zvažujete-li montáž LPG připravte si prosím velký a malý technický průkaz.  Z velkého technického průkazu pro nás budou důležité informace – počet válců, obsah motoru, výkon v kW a rok výroby vozidla.

Před samotnou montáží s vámi jeden z našich zaměstnanců projde auto, ukáže vám možnosti plnění, velikost nádrže a umístění přepínače s ukazatelem paliva. Popřípadě domluvíte montáž přimazávání ventilů a dalších zařízení. Pro více informací nás kontaktujte.

 

Co s rezervou?

Při montáži Toroidní nádrže vám zůstane volné rezervní kolo. Od nás dostanete při montáži ochranný vak na pneumatiku, aby se zabránilo znečištění kufru vozidla. Nebo pokud rezervu nebudete chtít, tak můžete využít jeden z dojezdových sprejů ZDE

 

Jaký typ motoru mohu přestavět?

V dnešní době je možné provést montáž benzínových i dieselových motorů díky systému DIESELGAS, tudíž můžete přestavět téměř jakýkoliv automobil, kamión či autobus. Pro bližší informace o systému DIESELGAS navštivte naší sekci přestaveb ZDE. Máte konkrétní dotaz? Neváhejte a Kontaktujte nás.

 

Jak dlouho trvá přestavba?

Délka montáže záleží na typu Vašeho vozidla, přibližně 2-3 dny. Pokud si nemůžete dovolit setrvat bez automobilu v době montáže, jsme schopni Vám zapůjčit náhradní automobil zdarma.

 

Škodí provoz na LPG dlouhodobě motoru?

Odborníci na plyn potvrzují, že motor na LPG má vyšší životnost — z LPG se neuvolňují usazeniny, plyn je šetrnější i k oleji a spalováním se z něj uvolňuje mnohem méně zplodin — především pevných částic (kouř), oxidu síry a oxidu uhličitého.

 

Je LPG ekologické?

Ano, protože plyn hoří ekologičtěji než benzín. Zplodiny LPG jsou snadněji odbouratelné i při nižší teplotě katalyzátoru, tím pádem je katalyzátor méně zatěžován.

 

Je LPG bezpečné?

Troufáme si tvrdit, že v případě nehody je palivový systém na propan-butan dokonce bezpečnější než benzinový. Tlaková nádoba LPG je nejen několikanásobně odolnější vůči mechanickému zatížení (odolá i nárazu, který dokáže zcela zničit karoserii), ale je daleko lépe zajištěna proti úniku a vzplanutí paliva i v případě, že vůz při nehodě začal hořet.

 

Jak je to se servisem?

První servis po přestavbě realizované u nás máte zcela zdarma a je po 1 000 ujetých kilometrech. Další servis je pak po 20 000 ujetých kilometrů. Více o servisech a servisních intervalech.

 

Kde všude mohu tankovat LPG?

Dnes jsou stanice LPG běžné stejně jako benzinové. Seznam LPG stanic v ČR

 

Jaký systém vybrat?

Záleží hlavně na tom, jaký typ motoru máte pod kapotou. Od toho se odvíjí, jaký systém bude možné ve vašem voze nainstalovat. S výběrem Vám samozřejmě poradíme, nebojte se nás tedy KONTAKTOVAT pro bližší informace.

Máte dotaz, zájem o radu nebo některou z našich služeb? 
bottom of page